Przecinarka taśmowa PEGAS-GONDA 500×750 HORIZONTAL X-NC-BS


Dwukolumnowa półautomatyczne piła z kompletnym sterowaniem hydraulicznym zaprojektowana jest do cięcia metalowych elementów konstrukcyjnych typu IPE-HEA-HEB-UPN, oraz profili zamkniętych i rur.

Bardzo dobrze sprawdza się również przy cięciu pełnego materiału. Ramię prowadzone jest po dwóch kolumnach – bezluzowych prowadnicach, co zapewnia wysoką dokładność przy utrzymaniu wysokiej prędkości cięcia. Urządzenia posiadają możliwość cięcia pod kątami do 60 stopni zarówno w lewą, jak i w prawą stronę. Ramię skręcane jest hydraulicznie o zadany na sterowniku kąt. Wersja X-NC-BS wyposażona jest dodatkowo w podajnik o długości 2000 mm, gdzie napęd podajnika realizowany jest poprzez serwomotor/pasek wieloklinowy/śrubę kulową. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego sterowania Siemens możemy zaprogramować nie tylko pożądane kąty, ale także długości elementów/pełny automat.

Informacje o maszynie


Zakres cięcia do Ø500, szerokość cięcia 750 mm.

Sterowanie ramienia przy pomocy dwóch siłowników hydraulicznych.

X – hydrauliczna regulacja prędkości opadania ramienia z automatyczną regulacją siły nacisku (automatyczny dobór parametrów cięcia w zależności od rodzaju materiału).

Automatyczna regulacja naprężenia taśmy.
Możliwość zaprogramowania górnego i dolnego położenia roboczego ramienia.

Płynna regulacja prędkości taśmy – FALOWNIK.

Możliwość cięcia pod kątem L/R 60o – 45o – 0o – 45o – 60o, obrotowa podstawa imadła.

Taśma 6500 × 41 × 1,3.